Regeneracja turbosprężarek ze zmienną geometrią

Profesjonalna naprawa turbo ze zmienną geometrią łopatek VNT i VGT. Prawidłowe ustawienie na profesjonalnych maszynach zapewnia uzyskanie optymalnych parametrów pracy turbosprężarki.

Magdalena Czachor-Radka

Jeżeli regeneracja i Mielec to z pewnością MY!

Regeneracja turbin ze zmienną geometrią

Kilka słów na temat turbosprężarek ze zmienną geometrią VNT (Variable Nozzle Turbine) i VGT (Variable Geometry Turbochargers)

Kilkanaście lat temu wprowadzono rewolucyjną technologię w dziedzinie turbosprężarek, mianowicie chodzi tu o turbiny ze zmienną geometrią tzw. turbosprężarki VNT / VGT.

Rozwiązanie to stało się idealną strategią dla silników Diesela, w których to wyeliminowano potocznie zwany efekt tzw. „turbo dziury” dzięki zastosowaniu zmiennej geometrii. Pozwoliła ona na szybką reakcję turbiny, czyli zwiększenie ciśnienia w układzie dolotowym. Jednocześnie zmniejszyło to emisję spalin i poprawiło osiągi tych silników.

Jak każda zaawansowana technologia, ta również ma swoje „defekty” – otóż nie można naprawić uszkodzonej turbosprężarki ze zmienną geometrią w tradycyjny konwencjonalny sposób! Dlatego właśnie regeneracja turbosprężarki ze zmienną geometrią wymaga dokładnej regulacji i ustawienia. Do tego jednak wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz profesjonalne maszyny; związane jest to przede wszystkim z ustawieniem maksymalnych i minimalnych wartości przepływu spalin w turbosprężarce.

Dbając o dobro naszych stałych jak również pozostałych klientów, zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt do wykonywania napraw tego typu turbosprężarek. Nasz personel przeszedł specjalistyczne szkolenia i dzięki temu oferujemy Państwu profesjonalną i tanią regenerację turbin ze zmienną geometrią.

Urządzenia do kalibracji zmiennej geometrii

Testowanie i kalibracja mechanizmu geometrii w turbosprężarkach odbywa się na specjalistycznym sprzęcie VTR.

Profesjonalny sprzęt VTR został zaprojektowany dla dokładnej regulacji przepływu spalin geometrii turbosprężarek zgodnie z oryginalnymi parametrami producenta. Dzięki temu mamy 100% pewność, że naprawiane przez nas turbosprężarki mają odpowiednio skalibrowaną geometrie.

Nasze urządzenie posiada regularnie aktualizowaną bazę danych dzięki czemu możemy zregenerować wszystkie modele i rodzaje turbin ze zmienną geometrią. Jeżeli natomiast chcesz uniknąć problemów zanim będzie za późno dowiedz się więcej w naszych specjalistycznych artykułach na przykład – jak dbać o turbosprężarkę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej usługi i obszernej oferty po atrakcyjnych cenach! Gwarancja wykonywanych usług.

Zadbaj o to aby wyeliminować przyczynę uszkodzenia turbosprężarki przed ponownym jej uruchomieniem. Dowiedz się więcej z naszego poradnika.

Kup teraz – nie czekaj! Zyskaj czas

Turbosprężarki ze sterownikami posiadamy na stanach naszego magazynu. Nie czekaj! Zakup turbosprężarkę w opcji z kaucją, zyskasz na czasie. Wysyłka w 24h (dot. dni roboczych)

Regulacja zmiennej geometrii w turbosprężarce

Ustawianie ciśnienia doładowania. Poniżej prezentujemy Państwu wykonywane na naszej maszynie ustawienia przed i po naprawie.

Parametry turbiny przed ustawianiem w naszej firmie. TurboTechnics VTR, fotografie prezentują parametry turbosprężarki przed kalibracją:

Poniżej prezentujemy parametry turbosprężarki po kalibracji:

Opis parametrów wydruku

  • Turbine Pressure (ciśnienie doładowania); prawidłowe : 100% +/- 1%,
  • Turbine Flow (przepływ); prawidłowo 100% +/- 4%,
  • Actuator Travel (praca zaworu)

Nie tylko turbosprężarki ze zmienną geometrią

W ofercie nie tylko regeneracja turbosprężarek ze zmienną geometrią łopatek ale również regeneracja turbosprężarek zwykłych oraz regeneracja turbin ze sterownikiem elektronicznym.

Firma nasza podąża systematycznie za trendami rynku i jeżeli wychodzi nowa technologia oraz możliwość naprawy inwestujemy rozwijając ofertę.

Personel firmy systematycznie bierze udział w szkoleniach związanych z nowościami na rynku i w branży dzięki czemu realizujemy usługi dla każdego typu turbosprężarek.

Regeneracja TURBIN

W ofercie dla naszych klientów regeneracja turbosprężarek zwykłych, ze sterownikiem (tzw. turbosprężarki z modułami elektronicznymi) oraz zmienną geometrią łopatek VNT VGT.

REGENERACJA DPF GPF FAP

Technologia FCM to skuteczne i bezpieczne podzespołów układu wydechowego. Oferujemy czyszczenie filtrów cząstek stałych FAP i DPF do silników diesel oraz GPF do silników bezynowych.

CZYSZCZENIE KATALIZATORÓW KAT SCR DOC

Regeneracja katalizatorów zwykłych jak również tych pracujących w układzie SCR.

W naszej firmie wykonujemy również  profesjonalne czyszczenie katalizatorów DOC.

Chcesz szybciej swoje turbo? Kup z kaucją

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy zakup turbosprężarki z kaucją. W takim przypadku cena zakupu zawiera: cenę podstawową + doliczoną kaucję (wysokość kaucji zależna od rodzaju i modelu turbosprężarki).

NA CZYM TO DOKŁADNIE POLEGA? ZOBACZ NA SCHEMACIE:

01. Kupujesz TURBO Z KAUCJĄ

02. My wysyłamy zakupiony towar

03. Odsyłasz  nam swoją turbosprężarkę

04. Weryfikujemy stan części i odsyłamy pieniądze z kaucji

Zastosowane technologie

FLASH CLEANER

Skuteczna i bezpieczna metoda czyszczenia pod wysokim ciśnieniem podzespołów układu wydechowego

CIMAT 200TRPM

Wyważanie wysokoobrotowe do 200tys.obr/min to pewność bezproblemowego działania wirnika

TURBO TECHNICS

 Turbosprężarki VNT i VGT to wyjątkowo precyzyjne ustawienia optylmalnych parametrów

Nie tylko regeneracja, również skup turbosprężarek

W celu zapewnienia sobie i naszym klientom dostępu do turbosprężarek z magazynu nasza firma oferuje również skup turbosprężarek. Możliwa także zamiana turbosprężarek – jest to dokładniej opisane jako Zakup z Kaucją.

Przy skupie turbo od klienta identycznie jak w przypadku kaucji w zależności od stanu turbosprężarki dokonujemy jej wyceny. Bazowa cena części zależy oczywiście od rodzaju i modelu turbosprężarki.

Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny skupu.

Zadzwoń i  umów się na usługę na miejscu!

W przypadku regeneracji filtrów cząstek stałych i katalizatorów dedykowanych do samochodów osobowych istnieje możliwość umówienia się z nami na wykonanie usługi na miejscu. Klient dostarcza nam do firmy część do regeneracji (sugerujemy godziny poranne) a my wykonujemy usługę od ręki (czas oczekiwania około 3h).

Nie dotyczy to podzespołów do samochodów ciężarowych i autobusów, gdyż proces czyszczenia trwa znacznie dłużej.

Wysyłka części lub odbiór osobisty

Każdorazowo zalecamy kontakt gdyż musimy zweryfikować przed zakupem możliwość sprzedaży lub regeneracji.

Zachęcamy więc do zakupu poprzez nasz sklep internetowy, ponieważ wystawione tam części są dostępne w magazynie. Oznacza to, że są dostępne. Jeżeli części nie ma w sklepie, należy zapytać o możliwość regeneracji (dotyczy szczególnie nietypowych turbin) ze względu na weryfikację dostępności części.

Identycznie jak w przypadku filtrów czy katalizatorów – w przypadku turbosprężarek do samochodów osobowych istnieje możliwość wykonania naprawy, regeneracji na miejscu – po uprzednim umówieniu się (czas oczekiwania około 3h).

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami:

ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

+48 609 141 806

+48 665 187 734