Regeneracja turbin ze zmienną geometrią

Kilka słów na temat turbosprężarek ze zmienną geometrią VNT (Variable Nozzle Turbine) i VGT (Variable Geometry Turbochargers)

Kilkanaście lat temu wprowadzono nową rewolucyjną technologię w dziedzinie turbosprężarek, mianowicie chodzi tu o turbiny ze zmienną geometrią tzw. turbosprężarki VNT / VGT.

Rozwiązanie to stało się idealną strategią dla silników Diesela, w których to wyeliminowano potocznie zwany efekt tzw. „turbo dziury” dzięki zastosowaniu zmiennej geometrii. Pozwoliła ona na szybką reakcję turbiny, czyli zwiększenie ciśnienia w układzie dolotowym. Jednocześnie zmniejszyło to emisję spalin i poprawiło osiągi tych silników.

Jak każda zaawansowana technologia, ta również ma swoje „defekty” – otóż nie można naprawić uszkodzonej turbosprężarki ze zmienną geometrią w tradycyjny konwencjonalny sposób! Dlatego właśnie regeneracja turbosprężarki ze zmienną geometrią wymaga dokładnej regulacji i ustawienia. Do tego jednak wymagana jest specjalistyczna wiedza oraz profesjonalne maszyny; związane jest to przede wszystkim z ustawieniem maksymalnych i minimalnych wartości przepływu spalin w turbosprężarce.

Dbając o dobro naszych stałych jak również pozostałych klientów, zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt do wykonywania napraw tego typu turbosprężarek. Nasz personel przeszedł specjalistyczne szkolenia i dzięki temu oferujemy Państwu profesjonalną i tanią regenerację turbin ze zmienną geometrią.

Profesjonalny sprzęt do naprawy zmiennej geometrii

Testowanie i kalibracja mechanizmu geometrii w turbosprężarkach odbywa się na specjalistycznym sprzęcie VTR.


Profesjonalny sprzęt VTR został zaprojektowany dla dokładnej regulacji przepływu spalin geometrii turbosprężarek zgodnie z oryginalnymi parametrami producenta. Dzięki temu mamy 100% pewność, że naprawiane przez nas turbosprężarki mają odpowiednio skalibrowaną geometrie.

Nasz sprzęt posiada regularnie aktualizowaną bazę danych dzięki czemu możemy zregenerować wszystkie modele i rodzaje turbin ze zmienną geometrią. Jeżeli natomiast chcesz uniknąć problemów zanim będzie za późno dowiedz się więcej w naszych specjalistycznych artykułach na przykład – jak dbać o turbosprężarkę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej usługi i obszernej oferty po atrakcyjnych cenach! Gwarancja wykonywanych usług.

Regulacja zmiennej geometrii w turbosprężarce

Ustawianie ciśnienia doładowania. Poniżej prezentujemy Państwu wykonywane na naszej maszynie ustawienia przed i po naprawie.

Parametry turbiny przed ustawianiem :

Regeneracja turbin ze zmienną geometrią

Wyniki zmienna geometria przed regeneracją

TurboTechnics VTR, fotografie przed; nasza maszyna oraz oryginalny wydruk:

Protokół Turbo Technics

Parametry turbiny po ustawieniu:

Naprawa turbo VNT VGT

Wyniki zmienna geometria po regeneracji

Jak widać na załączonym wydruku, wszystko zostało ustawione zgodnie z parametrami. Test zaliczony:

Protokół Turbo Technics

Opis parametrów wydruku :

– Turbine Pressure (ciśnienie doładowania); prawidłowe : 100% +/- 1% – Turbine Flow (przepływ); prawidłowo 100% +/- 4% – Actuator Travel (praca zaworu)

W ofercie nie tylko regeneracja turbosprężarek ze zmienną geometrią łopatek ale również regeneracja turbosprężarek zwykłych oraz regeneracja turbin ze sterownikiem elektronicznym. Firma nasza podąża systematycznie za trendami rynku i jeżeli wychodzi nowa technologia oraz możliwość naprawy inwestujemy rozwijając ofertę.

Personel firmy systematycznie bierze udział w szkoleniach związanych z nowościami na rynku i w branży dzięki czemu realizujemy usługi dla każdego typu turbosprężarek.

Zadzwoń
Dojazd