Gdzie zregenerować turbinę?

Interesuje Cię dobra, sprawdzona regeneracja turbosprężarek? Zajrzyj do Mielca i sprawdź firmy, dla których regeneracja części to nie tylko tradycja ale również pasja. Specjaliści z branży oferują swoje usługi w oparciu o wysoką jakość.

INFORMATOR TECHNICZNY

Dowiedz się więcej od specjalistów z branży

Zanim odpowiemy sobie na pytanie gdzie najlepiej zregenerować swoje turbo warto dowiedzieć się jakie są objawy uszkodzonej turbosprężarki.

Jeżeli już jesteśmy pewni, że nasza turbina została uszkodzona na myśl nasuwają się kolejne pytania. Poniżej w treści artykułu prezentujemy Państwu kolejne zagadnienia, które mamy nadzieję przybliżą najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Ile wytrzymuje turbina po regeneracji?

Regeneracja turbosprężarki obejmuje trzy najważniejsze działania. Pierwszym działaniem jest zdiagnozowanie wadliwie działających lub zużytych części i wymiana ich na nowe podzespoły. Drugi krok to naprawa nieszczelności, przez które uciekał olej silnikowy. W ramach regeneracji turbiny dokonuje się również dokładnego czyszczenia i usunięcia nagaru, sadzy oraz innych zanieczyszczeń.

Zanim odpowiemy sobie na pytanie gdzie najlepiej zregenerować swoje turbo warto dowiedzieć się jakie są objawy uszkodzonej turbosprężarki.

Na czym polega regeneracja turbiny?

Regeneracja turbosprężarki obejmuje trzy najważniejsze działania. Pierwszym działaniem jest zdiagnozowanie wadliwie działających lub zużytych części i wymiana ich na nowe podzespoły. Drugi krok to naprawa nieszczelności, przez które uciekał olej silnikowy. W ramach regeneracji turbiny dokonuje się również dokładnego czyszczenia i usunięcia nagaru, sadzy oraz innych zanieczyszczeń.

Naprawa turbo, cennik, koszt

Problemy z turbosprężarką bardzo często są związane właśnie z wadliwym działaniem lub zużyciem się poszczególnych elementów. Przyczyną mogą być również usterki powiązanych systemów, np. pompy paliwowej.

Co szczególnie ważne, jeśli dostatecznie szybko zdiagnozujemy przyczyny uszkodzenia turbosprężarki, unikniemy całkowitego zatarcia i zniszczenia turbiny. Wówczas, zamiast bardzo kosztownej wymiany wystarczająca okaże się właśnie regeneracja, która nie tylko przywróci pełną sprawność tego zespołu, ale również pozwoli zachować część fabrycznie dostosowaną do jednostki napędowej.

Jakie elementy są najczęściej wymieniane w regenerowanej turbinie?

Turbosprężarka jest narażona na bardzo ekstremalne warunki pracy. Wirnik turbiny obraca się z prędkością nawet do 250 tys. obrotów! To ponad 25 razy więcej, aniżeli górny limit obrotów silnika w większości samochodów osobowych.

To najlepiej oddaje skale warunków panujących w tym miejscu. Do tego dochodzą bardzo wysokie temperatury spalin rzędu kilkuset st. Celsjusza. Dlatego też, niektóre części turbosprężarki są bardziej narażone na usterki. Jeśli zdążymy je w porę zdiagnozować, nie dojdzie do całkowitego i nieodwracalnego uszkodzenia turbiny.

Ile kosztuje naprawa czyli regeneracja turbosprezarki

W regenerowanych sprężarkach bardzo często wymienia się wirnik, a także łożysko, w którym jest on mocowany. To właśnie te dwie części muszą zmagać się z ekstremalnymi prędkościami roboczymi, co prowadzi do szybszego zużycia.

Do tego bardzo często wymienia się uszczelki, które czasami nie wytrzymują bardzo wysokich temperatur i przepuszczają olej silnikowy. Kolejną częścią jest koło kompresji odpowiedzialne za sprężanie zasysanego powietrza i przekazywanie go do układu dolotowego silnika.

Należy pamiętać, że poza wymianą części turbiny dochodzi również dokładne oczyszczenie wnętrza i usunięcie nagaru i sadzy, które mogą zapychać kanały dolotowe.

We wszystkich wymianach istotne jest to na jakich częściach zostaje wykonana naprawa. Firma MR RADKA to markowe, renomowane części, które pozwolą na długie użytkownie turbosprężarki. To ważne, gdyż naprawa turbo na chińskich zamiennikach często nie kończy się dobrze.

 

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki?

Jeżeli masz wątpliwości albo chcesz wiedzieć ile będzie kosztować naprawa Twojej turbosprężarki.

Nie zwlekaj, zadzwoń lub napisz do nas a z pewnością nasi specjaliści pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania.

Od czego zależy koszt regeneracji uszkodzonej turbiny?

Kluczowym czynnikiem jest oczywiście zakres prac, jakie należy wykonać w celu nadania turbinie drugiego życia. Cały proces polega na zdemontowaniu części, wykonaniu niezbędnych prac, przeprowadzeniu testów, a następnie ponownym montażu.

Zwykle, regeneracja turbin zajmuje 2-3 dni robocze. Zalicza się w to również czas oczekiwania na dostawę niezbędnych części. Wiele zależy także od rodzaju turbiny. Wyróżniamy bowiem proste turbiny bez zmiennej geometrii, które są tańsze w naprawie, oraz złożone turbiny z geometrią zmienną. Regeneracja turbosprężarki zazwyczaj jest odpowiednio droższa także w przypadku nowych aut wyposażonych w wiele nowoczesnych systemów.

Niezależnie od rodzaju i typu turbosprężarki regenerację powinna wykonać sprawdzona firma. Nasza firma MR RADKA to ponad 20 letnie doświadczenie. Posiadamy wiedzę oraz sprzęt, który umożliwia nam regeneracje turbin różnego typu i rodzaju:

 

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki?

No dobrze, ale jaki jest rząd wielkości, którego powinniśmy się spodziewać decydując się na regenerację turbosprężarki?

W przypadku prostych turbin bez zmiennej geometrii zapłacimy zazwyczaj w przedziale 700 – 900 złotych.

Nieco drożej wypada regeneracja turbin ze zmienną geometrią. Jest to wydatek rzędu 800 – 1500 złotych.

Cena regeneracji turbosprężarki ze sterownikiem elektronicznym to koszt w granicach 1000 – 2000 złotych.

Choć nie są to małe kwoty, wciąż wypadają bardzo korzystnie w porównaniu z wymianą turbiny na nową.

Nowa turbosprężarka od dobrego producenta to wydatek zaczynający się od 2000 złotych i dochodzący nawet do kilkunastu tysięcy w przypadku niektórych modeli aut. Jeśli regeneracja turbosprężarki jest niemożliwa, wówczas warto zastanowić się nad zakupem używanej turbiny po regeneracji. Jej koszt powinien być zbliżony do kosztów samej regeneracji.

Nasza firma oferuje takie rozwiązanie. Posiadamy bowiem wiele modeli i rodzajów turbin na stanach magazynowych zarówno po regeneracji (dostępne często od ręki) jak również do regeneracji. 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami:

ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

+48 609 141 806

+48 665 187 734